Dorost bere bod v nájezdech. Šlágr kola vyšel lépe Třinci

Energetici se poprvé v sezoně a rovnou ve šlágru kola potkali s třineckými Oceláři. A tento duel měl opravdu grády. Už v jedenácté minutě úřadující mistr extraligy dorostu vedl 2:0. Energetici krůček po krůčku manko smazávali, ale góly přidávali i Oceláři. Vyrovnáno bylo až v čase 54:23 díky přesilovkovému gólu Viktora Wardase. O vítězi utkání nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých jako jediný v páté sérii uspěl René Řehák a přetrhl tak energetikům šňůru pěti výher.
Extraliga dorostu, 7. kolo, pá 19.1.2024, Třinec, MINI WERK ARENA
Oceláři Třinec
6:5sn
3:1, 2:2, 0:2 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 09:05 Polášek (Řípa, Weiss; 5/4), 10:14 Weiss (Řehák, Trnka; 5/5), 15:21 Řípa (Trnka; 5/4), 22:41 Richter (Helis; 5/5), 38:22 Řípa (Weiss; 5/5) – 14:36 Slavík (Dyk; 4/5), 21:12 Blažek (Poizl, Kůrka; 5/4), 24:54 Blažek (Dyk, Psohlavec; 5/4), 47:20 Habla (5/5), 54:23 Wardas (Dyk; 5/4), rozh. náj. Řehák. Rozhodčí: Koziol – Bartek, Molin. Diváci: 78. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 23:51. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:5.
diváci78
Oceláři Třinec: Čelko – Karas, Kaleta, Niemczyk, Byrtus, Trnka, Marek – Richter, Řehák, Helis, Polášek, Hladoník, Blahuta, Lazovský, Morcinek, Spaskin, Weiss, Řípa.
Karlovy Vary: Psohlavec – Čermák, Dyk, Bauer, Pelikán, Kůrka, Postl – Wardas, Poizl, Slavík, Michalov, Šedivec, Kožík, Habla, Tomek, Blažek.

První gól utkání padl do karlovarské branky, poté co v čase 9:05, krátce po její polovině, využil početní výhodu Jakub Polášek. Než stihli energetici na inkasovaný gól zareagovat radovali se Oceláři znovu, když se v jedenácté minutě prosadil Matěj Weiss. Kontaktní gól ve vlastním oslabení pro Lukáše Slavíka připravil Kryštof Dyk - 2:1. Ani ne minutu na to třinečtí mladíci přece jenom tuto početní výhodu využili a díky Dominikovi Řípovi měli své dvou gólové vedení zpět - 3:1.

Ve dvacáté druhé minutě šli Oceláři podruhé v utkání do čtyř a energetici se díky přesilovkové kombinaci Pavla Kůrky, Davida Poizla a Vlastimila Blažka opět dostali na dostřel jedné branky - 3:2. Tento stav vydržel zhruba devadesát sekund než puk do karlovarské branky nasměroval Adam Richter - 4:2. Po necelých třech minutách energetici využili další početní výhodu. Kryštof Dyk poslal puk Vlastimilu Blažkovi, který dobře mířenou střelou rozjásal karlovarskou střídačku. U zrodu této akce stál brankář Martin Psohlavec, který si tak připsal první asistenci v dorostenecké kariéře - 4:3. Ale díky gólu do šatny, který energetikům nadělil Dominik Řípa, si Oceláři v čase 38:22 opět vzali své dvoubrankové vedení zpět - 5:3.

V úvodu třetí třetiny zvládli karlovarští mladíci ubránit další oslabení. Ve čtyřicáté sedmé minutě získali díky sekání Jakuba Marka trestné střílení, ale Denis Čelko se nenechal oblafnout. Energetici ale nemuseli smutnit dlouho, neboť v čase 47:20 svůj brejk proměnil Jakub Habla - 5:4. A srovnáno pak bylo v čase 54:23, kdy necelých čtyřicet sekund před vypršením využil početní výhodu Viktor Wardas, kterého svou nahrávkou do akce poslal Kryštof Dyk - 5:5. V závěru základní hrací doby získali energetici další početní výhodu, ale ta tentokrát zůstala nevyužita a tak zápas pokračoval prodloužením.

V tom se žádný ze střelců neprosadil a to i přesto, že v poslední minutě získali Oceláři početní výhodu. Adrenalinový duel tak pokračoval samostatnými nájezdy. V těch jako jediný v páté sérii uspěl René Řehák, který tak rozhodl o vítězství Třince.